Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #23568,Broker mi zablokoval účet AML

Broker mi zablokoval účet AML, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
24.5.2024 Akcie a investice

Dobrý den, již nějakou dobu investuji na platformě Bondster a od konce únoru se nemohu přihlásit na účet. V půlce března jsem poté dostal od společnosti následující email: "Dovolujeme si Vás informovat, že Váš uživatelský účet byl dočasně zablokován. Důvodem je podezření, že peněžní prostředky mohly být na Váš účet poukázány neoprávněně v důsledku trestné činnosti. V takovém případě jsme v souladu s obchodními podmínkami oprávněni účet zablokovat. Dokud vše neprošetříme a neověříme, komu svědčí práva k peněžním prostředkům, nelze provádět na Vašem účtu žádné transakce. Je možné, že se na Vás v blízké době obrátíme s žádostí o poskytnutí bližších informací o transakcích na Vašem účtu. Omlouváme se za případné komplikace. Jakmile budeme vědět více, spojíme se s Vámi a poskytneme Vám aktualizované informace. V současné době nemůžeme přesně říci, jak dlouho bude blokace trvat. Je možné, že účet bude zablokován jeden měsíc i déle. S případnými dotazy můžete kontaktovat naši zákaznickou podporu." Od té doby se nemohu na účet přihlásit a když žádám nějaké bližší informace, jen odpoví, že je to v řešení. Nejde o velké peníze, ale nerozumím, jak mi tohle můžou udělat? Na koho se můžu obrátit? Děkuji.

Dobrý den,

zkuste Bondsteru doložit zdroj peněz a/nebo s nimi začít proaktivně komunikovat. Nevím o jak velké částce se bavíme, ale zkoumat zdroj např. nižších desítek tisíc korun několik měsíců by bylo nepřiměřené.