Zadržená platba, Banka

26.6.2018 Banka

Dobrý den, muže banka dočasně blokovat příchozí platbu než ji připíše na účet? Nebo má banka povinnost ihned připsat peníze jak je obdrží? Jde o to, že mi odeslali 2 expresní platby do Equa bank. Údaje (číslo učtu) jsem kontroloval asi 20x a vše je správně, vše sedí. Peníze jsem měl mít ještě v ten den, ale včera nic nepřišlo a nic nemá ani odesilatel. Jinak ten účet u Equa bank mam nový a čekal jsem 2 vyšší platby. Děkuji

Dobrý den,

banky platby připisují obratem. Nicméně v případě podezřelých transakcí musí vše nahlásit Analytickému útvaru MF a může dojít ke krátkodobému zadržení platby (než se vše vysvětlí). Toto vyžaduje AML legislativa (opatření proti praní špinavých peněz a financování terorismu). Nově založený účet na kterém se objeví dvě vysoké platby může budit podezření.