Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #8378, Identifikace platby a AML

Identifikace platby a AML, Banka

31.12.2019 Banka

Pokračování dotazu č. 8365: Banka Creditas je neoblomná. Žádný z uvedených dokladů samozřejmě nemám. Ať si těch pár tisíc klidně nechají. Sdělil jsem jim ať platbu vrátí, že už jim nic vysvětlovat nebudu. Od teď už jen všechno hotově a nebo v Bitcoinech. Nová totalita nám již nastala. Dejte si všcichni pozor na Creditas. Věřím, že mě ještě udají na FU. K provedení kontroly dle § 9 AML zákona bude Banka CREDITAS a.s. akceptovat například tyto dokumenty: − faktura a smlouva k danému obchodu; − usnesení soudu ve věci projednání pozůstalosti, pokud jsou předmětem převodu prostředky pocházející z dědictví; − potvrzení příjmů od zaměstnavatele; − daňové přiznání; − úvěrová smlouva, ze které budou zřejmé podmínky, za nichž byl úvěr fyzické osobě poskytnut; − smlouva o prodeji nemovitosti doložená výpisem z katastru nemovitostí (v případě zahraniční osoby výpis z obdobné evidence), tak, aby tyto doklady objektivně stvrdily, že fyzická osoba byla majitelem dané nemovitosti, byl uskutečněn převod nemovitosti na jinou osobu a cenu za převod; − rozhodnutí soudu, kterým byla uložena povinnost/přiznán nárok ve vztahu k částce, která je předmětem odchozí či příchozí platby; − smlouva o prodeji nebo převodu movitého majetku nebo prodej movitého majetku prostřednictvím třetí osoby (např. aukce, komise) doložený smlouvou s touto třetí osobou; − smlouva o prodeji cenných papírů, prodeji podílu na obchodní společnosti nebo družstvu, prodeji podniku nebo jeho části prokazující výši finančních prostředků získaných z tohoto prodeje; − doklad o výhře potvrzený organizátorem (např. loterie). Výše specifikovanou platbu nepostupujeme k provedení do doby doložení podkladů. Upozorňujeme, že povinnost klienta poskytnout součinnost při provádění kontroly dle § 9 AML zákona je zakotvena v § 9 odst. 7 AML zákona.

Dobrý den,

nejedná se o záležitost specifickou pouze pro Banku Creditas, takto musí dle AML legislativy postupovat všechny banky. Jak Vám banka píše "akceptovat například tyto dokumenty", nemusíte předkládat právě tyto dokumenty (je to pouze příklad). Stačí bance vysvětlit, že se jedná o bazarový prodej zboží. Finančnímu úřadu Vás nikdo hlásit nebude, ale pokud nebudete spolupracovat (neobjasníte účel platby), bude šetření dále postoupeno Finančně analytickému útvaru Ministerstva financí. Opět zdůrazňuji, že takto musí ze zákona postupovat všechny banky.