Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #22759, AML banka mi zablokovala výplatu ze zahraničí

AML banka mi zablokovala výplatu ze zahraničí, Banka

19.1.2024 Banka

Dobrý den, dne 29. 12. 2023 mi můj zaměstnavatel z USA zaslal měsíční výplatu na můj český bankovní účet. Do dnešního dne mi částka nebyla připsána. Odesílatel kontaktoval mou banku, má banka odesílateli potvrdila, že peníze zadržuje a vyžádala si od účetní odesílatele další podklady. Podklady byly předány před týdnem. Do dnešního dne mě banka ani jednou nekontaktovala, aby mi vysvětlila, proč peníze zadržuje. Sám jsem na podporu banky volal, psal, a již podal formální stížnost/reklamaci. Stále nemám od banky reakci. Dodávám, že od odesílatele jsem již dříve dostal 3 platby bez problémů. Je toto zákonné jednání?

Dobrý den,

v rámci platné legislativy proti legalizaci výnosů z trestné činnosti (AML) má banka povinnost v určitých případech zkoumat potenciálně závadné transakce. Banka si vyžádala podklady, které je třeba ji dodat. Následně budou peníze uvolněny.