Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #9688, Banka mi zablokovala účet

Co dělat, když je můj bankovní účet zablokován kvůli transakci ze zahraničí?

11.4.2020 Banka

Dobry den, mam problem, Ceska sporitelna mi zablokovala ucet, protoze mi na nej prislo 45 000 Kc ze Slovenska na zaplaceni transakce u Paypal, ktery pozadoval penize zaslat pres webovou stranku na kod penezenky. Penize mi poslal kupujici, ktery pozadal sestrenici, aby mi poslala penize na dokonceni transakce po odeslani penez. Pres web mi do tydne byl zablokovan ucet kvuli velkemu obratu penez a ja nevim co mam ted delat. Ma ucet mi prisla vyplata a ja si ji nemohu vybrat. Ani zatim nevim co bude dal. Vubec jsem netusila, ze to muze byt problem.

Dobrý den,

banka pravděpodobně vyhodnotila transakci jako podezřelou z hlediska AML legislativy (proti praní špinavých peněz a financování terorismu) a nahlásila ji Finančně analytickému útvaru MF, který účet dočasně zablokoval (než transakci posoudí). Je třeba vyčkat na odblokování účtu.