Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #7514, Výběr hotovosti

Výběr hotovosti, Spoření

J

Mám spořící účet. Jak si mohu vybrat peníze v hotovosti? Děkuji

Nejlepší způsob, jak uspořit peníze!

Dobrý den,

nejjednodušší je peníze převést ze spořícího účtu na běžný a peníze vybrat z bankomatu debetní kartou. 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

ČNB zvažuje další zpřísnění pravidel pro hypotéky. Rozhodne vývoj cen nemovitostí

ČNB zvažuje další zpřísnění pravidel pro hypotéky. Rozhodne vývoj cen nemovitostí

9.12.2019, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Zatím ještě podmínky pro poskytování hypoték nezpřísníme. Brzy se to ale může změnit. Takovou zprávu poslala ze svého listopadového zasedání Bankovní rada České národní banky. Podle ní závisí úprava podmínek zejména na tom, jak se bude vyvíjet nadhodnocení cen nemovitostí.

Běžný účet pro podnikatele: zákon k němu nenutí, může vám ale přinést zajímavé výhody

Běžný účet pro podnikatele: zákon k němu nenutí, může vám ale přinést zajímavé výhody

6.12.2019, Běžný účet, Autor: Pavel Strašák

Zřídit nebo nezřídit? Podobně váhá řada lidí, když přijde řeč na podnikatelský účet. Zejména začínající živnostníci a podnikatelé si nejsou jistí, jestli se jim vyplatí. Účet pro podnikatele totiž dokáže přinést zajímavé výhody. Ale také si je umí nechat dobře zaplatit.

Cestovní pojištění na hory: myslete na úrazy, odpovědnost i své auto

Cestovní pojištění na hory: myslete na úrazy, odpovědnost i své auto

4.12.2019, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Dobré oblečení, lyže nebo snowboard a cestovní pojištění na hory. Tři věci, bez kterých se na zimní dovolené rozhodně neobejdete. A není důležité, jestli plánujete jen prodloužený víkend v Krkonoších nebo dva týdny v Alpách. Pojištění na lyže vám dokáže zachránit spoustu peněz v zahraničí i v České republice.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MJ

#8240, Hypotéka na rekreační chatu, Hypoteční poradna, 9.12.2019

Dobrý den, je možné financovat hypotékou rekreační chatu, která stojí na pozemku zahradkařského svazu, který pozemek pronajímá? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, hypotéku na rekreační chatu bez vlastního pozemku je možné získat jen s ručením jinou trvale obyvatelnou nemovitostí. Ručit kupovanou nemovitostí ve Vašem případě možné nebude a to hned ze 2 důvodů: 1) stavba nestojí na vlastním pozemku, což je pro banku nepřekonatelná právní vada (osobně bych Vám koupi takovéto chaty doporučil velmi zvážit a spíše počítejte s tím, že než chatu samotnou si kupujete právo objekt po určitou dobu užívat - můžete být vypovězen z nájmu pozemku s povinností stavbu odstranit).  2) banky do zástavy akceptují pouze trvale obyvatelné nemovitostí s číslem popisným

HK

#8239, Prodej akcií a časový test, Akcie a investice, 9.12.2019

Rozumím tomu dobře, že pokud sportovní oddíl - zapsaný spolek - prodá akcie rovněž sportovního oddílu (byla podmínka, že kluby hrající vyšší soutěž, musí být a.s.), nemusí platit daň z příjmu, pokud akcie držel více jak 3 roky? Děkuji za info

Dobrý den, při prodeji akcií se platí daň z příjmu (15% ze zisku, tedy z rozdílu mezi nabývací a prodejní hodnotou akcií). Při splnění časového testu (držení akcií více než 3 roky) jsou od daní svobození drobní investoři s podílem na základním kapitálu pod 5% za posledních 24 měsíců. Akciová společnost prodávající akcie tak od placení daně osvobozena nebude, nicméně nejedná-li se o vyloženě hodnotý/výdělečný klub (málokterý sport/klub si na sebe je schopen vydělat), pak bude placená daň blízká nule, protože zisk (rozdíl nabývací a prodejní hodnotou) bude též blízký nule.

JT

#8238, Exekuce a insolvence, Exekuce a insolvence, 9.12.2019

Dobrý den, jsem obyčejný člověk neznalý zakonů, potřebuji poradit. Jsem po insolvenci zhruba 3 roky, do této insolvence soud nezadal pohledávku kterou vyplatil advokatovi ex ofo, který mě zastupoval u trestneho činu s vysokou sazbou, která se mne později netykala, byl jsem odsouzen na 2 roky podmíněně. Advokat obdržel zhruba 585 000 Kč a ubezpečoval mne, že já platit nic nebudu, jelikož se mne tento paragraf netýkal. Přesto po zhruba 8-9 letech krajský soud v Českých Budějovicích pohledávku vymaha formou exekuce, proti které jsem se odvolal. Chtěl bych podat insolvenci, ale je to jedna položka, jiný dluh nemam. Jsem invalidní duchodce ve 3. stupni, takže pracovat nemohu. K tomuto jsem se dostal při insolvenci, když nezbývalo na potřebné léky a jiné věci. Obávam se toho, je-li možna rada od Vas. Děkuji.

Dobrý den, oprávněnost pohledávky za právní služby komentovat nemohu, neznám podrobnosti. Nicméně stále platí, že pro vstup do insolvence je třeba mít závazky po splatnosti u nejméně dvou různých věřitelů. Po invalidní důchodce ve druhém a třetím stupni je nově možnost jednou za život požádat o rychlejší oddlužení za 3 roky. Padla také podmínka splatit min. 30% dluhů - nově stačí splácet min. 2 200 Kč měsíčně a "projevit snahu".

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8200 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR