Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #2542, Kam uložit dočasně 2 mil. Kč

Kam uložit dočasně 2 mil. Kč, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
24.2.2016 Spoření

Dobrý den, kam byste doporučil umístit úspory 2 mil CZK, které plánuji využít na následující učely: - náhrada výpadku příjmů manželky po dobu mateřské dovolené - cca 900t, budu potřeboval postupně po dobu 5 let (cca 15t měsíčně) - nenadále výdaje - cca 500t chci mít v každém momentu k dispozici bez vázanosti - možné splacení části hypo po 5letech - asi 1mil taky v závislosti na tom, kolik peněz použijeme během mateřské (celkem hypo 4,8m) Jde mi o doporučení produktového mixu včetně časového rozložení (ideálně taky doporučení kokrétní banky/produktu). Jinak na investice moc nejsem (jsem hodně konzervativní), nicméně rád si nechám případně něco doporučit taky v tomto směru. Předem děkuji a přeji příjemný den, Michal

Dobrý den,

investice bych také doporučil vynechat (nejste-li sám finanční mág, který tomu rozumí a vše by si zařídil ve vlastní režii - na poradce v tomto nelze spoléhat, ti sledují pouze vlastní prospěch - tedy prodat cokoliv komukoliv).

Peníze by bylo dobré rozdělit mezi spořící účet bez výpovědní lhůty (úrok +/- 1%) a termínovaný vklad na 1 rok s úrokem kol 2% (s možností každoroční prolongace dle aktuální potřeby). Vše (banky a produkty) je shrnuto v našem článku Velké porovnání spoření - únor 2016. Spořící účet se do jisté míry vyplatí vybírat podle banky, kde máte veden běžný účet - banky pak nabízejí malinko vyšší bonusový úrok v řádu prvních statisíců. Délka termínovaného vkladu bude záviset na výročí fixace Vaší hypotéky a momentu, kdy byste chtěl úvěr co nejvíce doplatit. Nerozhodnete-li se pro družstevní záložny, pak přírůstek úrok u termínu nad 2 roky je zanedbatelný a nevyplatí se.