Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #2194, ZUNO účet PLUS

ZUNO účet PLUS, Běžný účet

PF

Dobrý den, mám u vaší banky účet plus a spořící účet. V propozicích píšete, že za účet plus nemusím platit měsíční poplatek 68 Kč, pokud průměrný zůstatek během daného měsíce na všech účtech v ZUNO je 200 000 nebo více. Je to pravda?

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

nejsme vaše banka, ale poradenský portál. ZUNO nabízí odpuštění poplatku 68 Kč u běžného účtu PLUS jen tehdy, když kartou měsíčně utratíte více než 3 000 Kč (banka má z každé útraty kartou provizi, tak proto). O zůstatku na účtech ZUNO nic nepíše. 

Nebylo by lepší mít běžný účet u Equa Bank, kde máte vše zdarma a bez jakýchkoliv podmínek? Včetně výběrů z bankomatů všech bank.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Stovky miliard korun ztrácí každý den svou hodnotu. Lidé je nechávají na běžných účtech

Stovky miliard korun ztrácí každý den svou hodnotu. Lidé je nechávají na běžných účtech

13.12.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Průzkumy ukazují, že většina českých domácností se snaží každý měsíc spořit. Jenže ne vždy na to jdou opravdu chytře. Často nechávají peníze ležet na běžných účtech, kde rychle ztrácí hodnotu kvůli inflaci. Podle údajů České národní banky mají české domácnosti na těchto účtech víc než 1,3 bilionu korun.

Vánoční půjčka: většina Čechů ji odmítá, přesto před Vánocemi zájem o úvěry stoupá

Vánoční půjčka: většina Čechů ji odmítá, přesto před Vánocemi zájem o úvěry stoupá

11.12.2019, Půjčka, Autor: Jan Budín

Naprostá zbytečnost. To si většina lidí myslí o vánočních půjčkách. Ukázal to průzkum České bankovní asociace, podle kterého 92% obyvatel České republiky považuje úvěr na nákup dárků za špatný nápad. Přesto právě před Vánocemi zájem o půjčky každoročně roste.

ČNB zvažuje další zpřísnění pravidel pro hypotéky. Rozhodne vývoj cen nemovitostí

ČNB zvažuje další zpřísnění pravidel pro hypotéky. Rozhodne vývoj cen nemovitostí

9.12.2019, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Zatím ještě podmínky pro poskytování hypoték nezpřísníme. Brzy se to ale může změnit. Takovou zprávu poslala ze svého listopadového zasedání Bankovní rada České národní banky. Podle ní závisí úprava podmínek zejména na tom, jak se bude vyvíjet nadhodnocení cen nemovitostí.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

RK

#8276, Založení účtu a OP, Běžný účet, 13.12.2019

Dobrý den, vzhledem k dlouhodobému cestování (ne turistické, ale za duch. účelem a pomocí) jsem odhlášena z trvalého bydliště a OP je odevzdán. Užívám 2 pasy a řidičský průkaz, nejsem bezdomovec, ale prozatím nemám stabilní místo, pohybuji se, přesunu ji se. Ráda bych přestoupila k jiné bance s online účtem a online možnosti ovládání účtu, jako např. Air Bank či podobně, po nemile zkušenosti, kdy došlo k technické závadě simkarty, na kterou přijímám potvrzovací kódy a nešlo to na dálku nijak ošetřit, změnou tel. čísla či jinak. Při slabé wifi došlo i k zablokování účtu nebo i možná opomenutí hesla, spíš mi přišlo, že při změně hesla vlivem jiné klávesnice jsem zadala něco, prostě jsem se nemohla přihlásit, jak když se heslo zapomene. Nešlo to ošetřit ani plnou mocí pro někoho, kdo by pomohl. Daleko, mimo civilizaci tak trochu, bez možnosti uhradit letenku, končící vízum... atd atd... nebylo to vůbec příjemné. Narážím však na problém, že bez OP není možnost založení, ale ani převedení účtu stávajícího. Na chvíli zhotovení OP a zase odhlášení, nejen vyžaduje návrat do ČR, ale i mi přijde tak trochu obejíti. Je nějaká možnost či alternativa? Při hledání jsem zjistila, že nejsem sama, že je víc takových, co narazí na podobnou situaci. Dokonce jeden případ, že kvůli tomu ztratila možnost přepisu částky ze stavebního spoření, neboť to nešlo kvůli tomu ze zahraničí ošetřit, tak se s tím paní smířila, že ty peníze ztratí. Každá odpověď zatím byla, bohužel, musí být OP. Zkusím se ale ještě zeptat. A pak z bezpečnostních důvodů bych se ráda zeptala, při těchto převodech účtu online na dálku, kdy to nová banka za mne vše vyřídí, ověřuje banka či systém při zadání platnost dokladu nějak? Děkuji za ochotu a případnou odpověď.

Dobrý den, u občanů ČR banky pro založení účtu vyžadují platný OP (u cizinců pas). Bez platného OP Vám tak běžný účet žádná česká banka nezaloží. Při zakládání účtu na dálku banky samozřejmě kontrolují doklady velmi pečlivě, určitě si nelze takto založit účet na neplatný OP.

ZK

#8275, Jakou si mohu dát mzdu?, Osobní a rodinné finance, 13.12.2019

Dobrý de, jsem jednatelem společnosti a zároveň jsem jejím zaměstnancem. Mohu si tedy vyplatit 100 000 Kč/rok?

Dobrý den, můžete si formou výplaty či dividendy vyplácet zcela libovolné množství peněz. Jen to Vaše firma musí finančně ustát :)

P

#8274, Insolvence a nové podmínky, Exekuce a insolvence, 13.12.2019

Dobrý den, schválili mi v říjnu bankrot, který jsem ještě podával za "starých" podmínek na začátku roku (nutnost splatit 30% závazků). Momentálně jsem přišel o práci a jsem na UP. Z výplaty se mi dříve strhávalo cca 8500 Kč. Stačí podle nových zákonů vydělat jen 2 200 Kč nebo pořád pro mě platí staré podmínky? A musel bych tedy teď nějakým způsobem hradit 8 500 Kč? Dále bych se chtěl zeptat, jak je to s prací v zahraničí? Jak vysvětlím zahraničnímu zaměstnavateli, kam má posílat mzdu? Je to vůbec možné vycestovat do zahraničí za prací v insolvenci? Mám totiž nabídky práce v zahraničí. Děkuji za odpovědi.

Dobrý den, nové podmínky platí jen pro nově zahájená řízení po 1/6/2019. Pro Vás tak stále platí, že musíte splatit min. 30% dluhů. Nemusíte splácet přesně 8 500 Kč měsíčně, vždy Vám zůstává nezabavitelné minimum, takže splátky se s poklesem příjmu snižují. Ale je třeba si ohlídat, že za 5 let splatíte min. 30%. V zahraničí pracovat samozřejmě můžete, zejména po Evropě není problém zahraniční výplatu zasílat na český účet.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8200 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR