Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #16854, Penzijní spoření a předdůchod

Vyhoví mi předdůchod, i když nemám 5 let penzijního připojištění?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
12.2.2022 Spoření

Dobrý den, mohl by pro mne být vhodný a výhodný předdůchod? Čtu, že je u něj podmínka 5 let penzijního připojištění v době odchodu do něj. To nemám odposřeno, ale mám peníze, které bych mohla složit do toho doplňkového penzijního spoření. Ale nevím, zda se dá tato podmínka nějak obejít, odpustit nebo něčím nahradit. Mohla bych mít ode dneška tak penzijní spoření rok či rok a půl, a pak bych vstoupila do 5 letého předdůchodu před skutečným důchodem, dle výpočtů předběžných. Lze to nějak řešit? Děkuji

Dobrý den,

pro řádnou výplatu peněz z penzijního spoření je třeba mít odspořeno min. 5 let. Tuto podmínku ničím obejít nelze. Nemáte-li odspořeno min. 5 let, nelze žádat o předdůchod ani o jiné řádné formy výplaty.