Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #16747, Když přestanu splácet překlenovací úvěr bez zástavy

Když přestanu splácet překlenovací úvěr bez zástavy, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám prosím dotaz. Mám překlenovací úvěr ze stavebního spoření. Byl zakoupen družstevní byt. Úvěr byl poskytnut bez zástavy. Když bych úvěr nesplácela, mohl by exekutor v rámci exekuce na mne byt zabavit? Byt jsem již před 3 lety darovala dceři, ta splácí půjčku momentálně za mně. Děkuji

Dobrý den,

převody majetku (nemovitostí) lze např. z důvodu odklánění peněz před věřiteli stornovat 3 roky zpětně. Pokud již tato lhůta uplynula a Vy byste úvěr ze stavebního spoření přestala splácet, exekutor by podíl v družstvu obstavit nemohl. Vaše jednání by ale mohlo být vyhodnoceno jako úvěrový podvod.