Kam uložit 600 tisíc korun a mít je stále k dispozici?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
11.3.2021 Spoření

Dobrý den, mám k dispozici cca 600tis. korun. Kam je uložit, aby peníze byly případně k dispozici? Děkuji

Dobrý den,

chcete-li mít možnost celých 600 000 Kč kdykoliv vybrat, pak Vám nezbude než peníze uložit na méně úročený spořicí účet. O něco vyšší úrok získáte při sjednání termínovaného vkladu, ale tam byste zase neměl možnost peníze po dobu sjednaného termínu vybrat. Ideálním řešením tak může být část peněz uložit na spořicí účet (pohotovostní rezerva) a zbytek na termínovaný vklad.