Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #14675, Penzijní spoření a změna fondu

Přestup z penzijního připojištění na doplňkové penzijní spoření - Jak získat lepší zhodnocení a kterou banku si vybrat?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
28.6.2021 Spoření

Dobrý den, zvažuji přestup z penzijního připojištění na doplňkové penzijní spoření, dynamický fond. Je mi 60 let, spořím léta a mám naspořeno u NN penzijní společnosti cca 500 tisíc korun. Ráda bych lepší zhodnocení. Je možné si nechat to původní a založit si další dynamické popřípadě i z jiných peněz? Kterou banku byste mi doporučili? Děkuji za radu.

Dobrý den,

mít více než jedno penzijní spoření nemá smysl (státní příspěvky můžete čerpat jen na jedno spoření ve výši max. 230 Kč/měsíc). Bez státního příspěvku, příspěvku zaměstnavatele či daňového odpočtu nemá penzijní spoření smysl (to byste mohla stejné peníze investovat jinde s menším omezením). Můžete požádat o převod svého spoření ze současného fondu (transformovaný) do nového (účastnický dynamický).