Jak vybrat polovinu naspořených peněz z penzijního připojištění u ČSOB Penzijní společnosti?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
11.1.2022 Spoření

Dobrý den, v roce 1995 jsem si založil u Československého penzijního fondu Smlouvu o penzijním připojištění (nyní ČSOB Penzijní společnost). Nyní jsem chtěl polovinu naspořených peněz vybrat a pokračovat dál ve spoření. Věk 60 let splňuji, spoření 5 let také, ale protože nemám uzavřenu smlouvu na výsluhovou penzi, ale pouze na starobní penzi, nemůžu dle pracovníků ČSOB polovinu peněz vybrat, ale pouze zrušit celé připojištění. V roce 1995 bylo možno uzavřít penzijní připojištění pouze jako starobní penze. Prosím o radu zda postup ČSOB je správný. Děkuji

Dobrý den,

postup ČSOB je naprosto správný a nemůže být jiný. Nemůžete žádat o něco (výsluhová penze), co jste si nesjednal ve smlouvě. Stejně jako nebylo možné sjednat výsluhovou penzi v roce 1995, není možné tento typ penze sjednávat od roku 2013 (některé možnosti bývají časově omezené - v tomto případě legislativou, nikoliv libovůlí penzijních společností).