Nakoupit přes internet, zaplatit kartou a nechat si vrátit 2 000 korun. Přesně tak vypadá nabídka mBank, která chce tímto způsobem motivovat své klienty k používání eKarty. Stačí si zřídit běžný účet a virtuální kartu k němu přidat.
Zmíněná akce se týká nejen nových, ale i současných zákazníků, kteří tuto kartu využívají nebo si ji teprve objednají.
S podobnými nabídkami přitom stále častěji přicházejí i další banky. Liší se jen podmínky u jednotlivých poskytovatelů.
Peníze jen pro placení na internetu
U zmíněné mBank stačí na internetu platit eKartou. A za nákupy, které uskutečníte do 15. prosince, vám banka vrátí až 2 000 korun.
Pro zapojení se do akce stačí vyplnit formulář na stránkách poskytovatele.
Ovšem pozor, pokud chcete uvedený bonus získat, nesmíte příliš otálet. Na peníze totiž dosáhne:
Virtuální eKarta přitom funguje jen v mobilu. Její hlavní výhodou je, že je oddělená od běžného účtu. Pokud by se k ní tedy dostal například hacker, přístup k vašemu kontu nezíská.
A jak eKarta funguje?
Vyřídíte tak veškeré potřebné nákupy a zároveň máte jistotu, že se k vašim penězům nikdo cizí nedostane.
Odměna pro vylosované
S jiným principem odměňování za platbu kartou přišla před časem Air Bank. Klientům nabízí odměnu 500 korun za platby u vybraných obchodníků.
Zmíněnou částku ale získá vždy jen 2 000 šťastlivců, které zástupci banky každý týdenvylosují.
Akce trvá do 11. prosince.
Slevy v odpovědných e-shopech
Odměny za platby kartou nabízela na podzim také Komerční banka. Klienti, kteří v září a říjnu zaplatili za nákup kartou Visa, mohli získat až 300 korun zpět.
K dosažení maximálního bonusu ale potřebovali minimálně 3 platby kartou. Za každý nákup nad 1 000 Kč totiž lidé získali zpět 100 korun jako takzvaný cashback.
Akce se ale týkala pouze vybraných obchodů. Mezi ně banka zařadila takzvané udržitelné e-shopy, které musely uspět v několika kritériích. Například v odpovědném přístup k životnímu prostředí nebo péči o zaměstnance.
Při platbě v cizině až 10 % zpět
Podobné akce se objevují během celého roku a často jsou spojené s cestami do zahraničí. Velký boom podobných nabídek proto bývá hlavně v létě.
Banky se v této době snaží klienty přesvědčit, aby v zahraničí používali jejich karty.
Letos s podobnou akcí přišla například:
Výhodnější platby u vybraných partnerů
Další možností, jak můžete na placení kartou vydělávat, jsou různé věrnostní programy. Obvykle vás odmění za to, že nakoupíte zboží u některého z vybraných partnerů.
Například Moneta Money Bank nabízí možnost získat zpět až 20 % z ceny nákupu, pokud si vyberete obchodníky z partnerské sítě bene+. Na výběr máte přes 250 obchodů.
Podobné programy pak najdete i u dalších bank. Můžete je tedy zohlednit i při výběru nového účtu. Stačí využít naše srovnání běžných účtů, ve kterém si kromě dalších podmínek porovnáte iaktuální akce, které banky nabízí.
Jednoduše si tak vyberete konto s nejvýhodnějšími podmínkami, které zároveň nabízí nejzajímavější bonusy.
Odměny ke kreditkám
Vracení peněz za platbu kartou není žádnou novinkou. Řadu let se s ním setkáte i u kreditních karet.
Obvykle získáte zpět 1 % z částky, kterou pomocí kreditní karty obchodníkům zaplatíte. V akčních nabídkách ale čas od času narazíte i na větší cashback.
Poskytovatelé vám pak peníze:
Záleží zejména na tom, u koho kreditní kartu máte a ke kterému produktu si ji zřizujete.
V případě platby kreditní kartou si však dejte pozor na to, abyste peníze stihli vrátit v bezúročném období. Pokud se vám to totiž nepovede, čekají vás poměrně vysoké úroky.
O bankomatech slyšel snad už každý z nás. O vkladomatech nebo platbomatech možná ještě ne. Podívejme se, co jsou tyto typy bankovních automatů, jak fungují, kolik za jejich služby zaplatíte. A především: jak je správně používat nejen u nás, ale též v zahraničí.
Společným jmenovatelem dětských a studentských účtů je nulový poplatek za vedení produktu, ale často i nulové úročení zůstatku. Některé banky nabídnou bezplatné hotovostní operace: výběry z vlastních i cizích bankomatů a vklady na pobočce nebo do vkladomatu. Kolik si připlatíme za ostatní služby, jsou-li nějaké? Má smysl zakládat dětský nebo studentský účet? A v jakých situacích?
V eurech, v dolarech nebo třeba ve švýcarských francích. I v takových měnách můžete ukládat své peníze u českých bank. Stačí využít devizový účet. Podívejte se, jak funguje, komu se vyplatí a jak vybrat ten nejvýhodnější.
Devizové účty jsou v podstatě běžné účty vedené v cizí měně. Nejčastěji v už zmíněných eurech nebo dolarech.
Na tyto účty tedy můžete přijímat platby ze zahraničí nebo naopak prostředky do zahraničí posílat, aniž byste řešili kurz dané měny. A poplatky za převod korun na eura, dolary či jinou měnu.
Výběr z bankomatu zdarma nebo i za stovky korun. Účtované poplatky se velmi liší. Poradíme, které banky nabízejí nejlevnější výběry doma i v zahraničí, nebo co je to bankomat sdílený, jak funguje.
Vyrazit ven jen s platební kartou? Kdepak. Pro většinu lidí jsou bankovky a mince stále důležitou součástí jejich peněženky. Přesně 42 % klientů bank si totiž vybírá hotovost jednou měsíčně a dalších 30 % lidí pak jednou nebo i vícekrát týdně. Ukázal to aktuální průzkum vytvořený pro Air Bank.
KOMENTÁŘE k článku 2 000 Kč jako bonus za platbu. Banky motivují klienty k využívání karet
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.