Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #16682, Penzijní spoření a stěhování do zahraničí

Penzijní spoření a stěhování do zahraničí, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
31.1.2022 Spoření

Dobrý den, co dělat, když mám v ČR penzijní připojištění 14 let a teď jsem se přestěhoval do zahraničí (EU)? Je možnost přenést připojištění do jiné země v EU? V ČR už nechci spořit - přispívat, nechci platit zdravotní pojištění, ani nechci smlouvu zrušit na odbytné z důvodu nevýhodných podmínek. Nebo je možnost přenést do DPS a následně do EU? Případně smlouvu uspat na dobu neurčitou, bez nároku na příspěvky od státu? Co se stane, pokud změnu nenahlásím do pojišťovny a jenom přestanu platit? Děkuji

Dobrý den,

při dlouhodobém pobytu v zahraničí se z českého zdravotního pojištění můžete samozřejmě odhlásit. Penzijní připojištění ani doplňkové penzijní spoření si ale do zahraničí převést nelze (domluvte si s vaší penzijní společností přerušení spoření).