Banky.cz Bankovní poradna zdarma #696, Dotaz v bankovní poradně

Nejlepší spořící účet pro právnickou osobu s objemem financí 5 milionů

Dobrý den, jaký byste mi doporučili spořící účet pro právnickou osobu? Konkrétně se jedná o sdružení vlastníků bytových jednotek s objemem financí cca 5mil. Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

se spořicími produkty pro právnické osoby je to bohužel velmi bídné a troufám si tvrdit. že neexistuje bankovní ústav, který by Vám nabídl úrok aspoň trochu se blížící (zespodu) inflaci, tedy peníze se budou tak jako tak znehodnocovat.

Rozhodně doporučuji z hlediska pojistného limitu cca 2,5 mil. Kč vklad rozdělit na dvě poloviny a každou uložit u jiné banky/záložny. Družstevní záložny Vám nabídnou vyšší úrok oproti bankám - seznam záložen zde.