Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #17160, Devizový účet a ruská agrese na Ukrajině

Devizový účet a ruská agrese na Ukrajině, Běžný účet

6.3.2022 Běžný účet

Dobrý den, česká koruna bude zřejmě dlouhodobě oslabovat. Nebyl by řešením devizový spořící účet? Děkuji

Dobrý den,

obávám se, že na to je již pozdě. Česká koruna již oslabením prošla a ČNB po přiblížení se k hranici 26 CZK/EUR začala intervenovat na podporu koruny. Současná úroveň poklesu by tak mohla být konečná, neboť centrální banka další pokles nedovolí. Po uklidnění situace se koruna vrátí zpět k úrovni blízko 24 CZK/EUR.

Devizový spořicí účet by Vám mnoho nenabídl neboť základní sazby jsou v eurozóně na nule zatímco v ČR na 4,5% s potenciálem dalšího růstu. Vklady v korunách jsou tak úročeny výrazně lépe než vklady v EUR či USD.