Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #8211, Kam uložit 1 milion korun?

Kam uložit 1 milion korun?, Spoření

V

Dobry den, hledam nejakou banku na ulozeni jednoho milionu, ktery neni treba mit k dispozici nejakou dobu. Divala jsem se na srovnani terminovanych vkladu a mam strach dat penize nejake mlade bance bez historie. Jsou vsechny banky pojistene? Vim, ze 100% jistota neexistuje, stejne bych se rada zeptala na doporuceni, kam ty penize ulozit a pritom byt v klidu. Mockrat dekuji.

Nejlepší způsob, jak uspořit peníze!

Dobrý den,

vklady u všech bank jsou pojištěny na 100% hodnoty až do výše ekvivalentu 100 000 EUR (zhruba 2,5 mil. Kč), tedy uložení 1 mil. Kč je dnes zcela bezrizikové v jakékoliv bance. Doporučuji termínovaný vklad od J&T Banky, která nabízí nejvyšší sazby.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

26.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Návrh na zahájení insolvenčního řízení může kromě dlužníka podat i jeho věřitel. Podmínky pro podání věřitelského insolvenčního návrhu jsou mírně odlišné od návrhu dlužníka.

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

25.5.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Letošní dovolené budou výjimečné. Kvůli pandemii koronaviru COVID-19 cest do zahraničí zřejmě rapidně ubude a řada lidí dá přednost pobytu v České republice. Pojišťovny proto už nyní avizují, že cestovní pojištění platí i v Česku. A například u pojištění storna zájezdu se to může opravdu vyplatit.

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

20.5.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Zlevňujeme. Takovou zprávu poslalo zájemcům o hypotéku v posledních týdnech hned několik bank na českém trhu. Dá se navíc čekat, že další poskytovatelé se brzy přidají. Tlačí je k tomu aktuální situace.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

V

#10214, Zneužití platební karty, Podvod, 26.5.2020

Dobrý den, zadala jsem údaje své karty (včetně tří místneho čísla vzadu karty) ke koupi produktu, následně po odeslání mých údajů jsem se dozvěděla, že tato stránka je podvod. Na jiné stránce o ní píši, že si na napálené lidi, co žádají účty, vezmou půjčky. Chci se zeptat, jestli to opravdu jde? Popřípadě, co s tím mám dělat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, neprodleně svou platební kartu zablokujte, hrozí riziko neoprávněného čerpání peněz z vaší karty. Půjčku si na Vás s těmi údaji nikdo sjednat nemůže, ale pokud jste zadala údaje ke své kreditní kartě (nikoliv debetní), pak samozřejmě může podvodník vaší kartou načerpat úvěr.

B

#10213, Insolvence a přihlašování pohledávek, Exekuce a insolvence, 26.5.2020

Dobrý den, pokud insolvenční soud vydá ve svém usnesení o úpadku termín dvou měsíců na podání přihlášek věřitelů, jedná se tedy z právního hlediska o 60 dnů a přihláška podaná 62. den nebude akceptována? Děkuji

Dobrý den, ano, je to přesně tak jak píšete. Na přihlášky pohledávek doručené po lhůtě se nepřihlíží.

O

#10212, Insolvence a odložení splátek?, Exekuce a insolvence, 26.5.2020

Dobrý den, jsem v insolvenci. Mohu požádat o odložení splácení na tři měsíce?

Dobrý den, insolvenční srážky odložit nelze, ale s poklesem příjmu dochází automaticky ke snížení srážek tak, aby Vám nadále zůstávalo nezabavitelné minimum.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR