Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #12276, Družstevní záložna a výplata členského vkladu

Družstevní záložna a výplata členského vkladu, Banka

3.1.2021 Banka

Dobrý den, ukončila jsem TV u ČSÚD v květnu 2019 a do dnešního dne stále čekám na dorovnání. Měl mi být ještě vyplacen členský vklad, který jsem musela zaplatit, abych mohla mít úročené peníze. Je to rok a půl a já stále čekám na 22 tisíc korun. Otázka je, jestli náhodou nečekám zbytečně a jestli peníze uvidím.

Dobrý den,

za svůj členský vklad (22 000 Kč) jste si koupila podíl v družstvu (stala jste se družstevníkem). Chcete-li z družstva vystoupit, je třeba požádat o ukončení členství a výplatu členského vkladu (to se neděje automaticky se skončením termínovaného vkladu). Výplata členského vkladu může být poměrně zdlouhavá (musí se počkat na konec účetního období a následně na schválení účetní závěrky členskou schůzí - celý proces může trvat i necelé 2 roky) a nedostáváte zpět automaticky částku, kterou jste vložila (dostáváte vyplacen svůj podíl s ohledem na aktuální hodnotu družstevní záložny - může to být více i méně než jste vložila).

Příklad: V lednu 2021 požádáte o ukončení členství, účetní období skončí 31/12/2021, členská schůze schválí závěrku za 6 měsíců (6/2022) a k výplatě dojde např. až na podzim 2022.