Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1251, Dotaz v bankovní poradně

Kde uložit 500 000Kč bez rizika a s co nejvyšším výnosem? Poradíme vám!

Dobrý den, mám k dispozici kolem 500 000Kč a několik let je nebudu nepotřebovat. Chci se poradit, kam je uložit bez rizika s co nejvyšším výnosem. Také mám dotaz na pravidelnou úložku. Uvažovala jsem o J a T bance (termín. vklad ) a Sperbank - (spořicí účet). Děkuji za odpověď. I.P.

Dobrý den,

pro pravidelné spoření lze jak JT Bank (spořicí účet s 3M výpovědní lhůtou, úrokem 2,1% a min. vkladem 100 000 Kč) tak Sberbank (spořicí účet do 150 000 Kč s úrokem 1,63%) určitě doporučit.

JT Bank má ještě dodatečnou podmínku mít celkově u nich 500 000 Kč (na všech produktech), takže by bylo nutné i zbylé prostředky investovat do terminovaného vkladu přímo u nich (Clear deal, termín 1 rok, úrok 2,6%) - což není vůbec špatná volba.

Ohledně dlouhodobé úložky 500 000 Kč, nevolte delší termín než 1 rok, dodatečný úrok za delší termín je zanedbatelný.