Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #4900, Creditas a J&T Banka

Creditas a J&T Banka, Spoření

PP

Dobrý den, chci se zeptal. Jde u Banky Creditas zřídit termínovaný vklad online? U J&T Banky je limit vkladu 100 000 Kč a u Creditas banky nejméně 5 000 Kč? Ale nižší úrok, chápu to dobře?

Nejlepší způsob, jak uspořit peníze!

Dobrý den,

ano, u Creditas lze zřídit termínovaný vklad online (poštou Vám přijde smlouva k podpisu). Min. vklad u Creditas je 5 000 Kč, u J&T Banky 100 000 Kč za předpokladu, že u banky máte celkem uloženo (i na jiných produktech) min. 500 000 Kč (jinak platí min. vklad 500 000 Kč). Úroky má J&T Banky oproti Creditas vyšší.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak se vypořádat s následky opatření proti koronaviru? Pomůže vám spořicí účet

Jak se vypořádat s následky opatření proti koronaviru? Pomůže vám spořicí účet

3.4.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

Zavřené firmy a pokles práce i příjmů. Také to jsou následky pandemie koronaviru COVID-19. Zejména drobní živnostníci a menší podniky se kvůli tomu můžou dostat do finančních problémů. A právě v tuto chvíli jim pomohou spořicí účty.

Internet překypuje hrozbami a falešnými softwary. Víme, jak se bránit.

Internet překypuje hrozbami a falešnými softwary. Víme, jak se bránit.

3.4.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Platíte kartou online? Máte strach z počítačových virů? Vaše aplikace nefungují tak, jak by měly?   

ČNB zmírnila podmínky pro hypotéky

ČNB zmírnila podmínky pro hypotéky

2.4.2020, Hypotéka, Autor: Petr Jermář

Zvýšení LTV z 80% na 90%, zvýšení DSTI ze 45% na 50% a zrušení parametru DTI. Přestože ČNB zmírnila tyto parametry s platností od 1/4/2020, nejedná se o apríl. Na hypotéky tak nově dosáhne mnohem více zájemců o vlastní bydlení.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MV

#9563, Koronavirus a insolvence, Exekuce a insolvence, 3.4.2020

Dobrý den, dnes vyplácíme mzdy. Máme jednoho zaměstnance, který je v insolvenci a část mzdy odchází správci. V souvislosti s koronavirem se mluví o odkladu splátek na oddlužení. Platí to a máme celou mzdu za březen posílat zaměstnanci?

Dobrý den, určitě ne, posílejte dále srážky insolvenčnímu správci. V posledních týdnech bylo v médiích k nalezení mnoho prohlášení politiků o plánovaných úlevách, nicméně vše je třeba brát s rezervou (podobně byly slibovány i poukazy 1 000 Kč na letní dovolenou, atd.). Dokud nemají sliby politiků podobu konkrétního opatření či zákona schváleného Parlamentem, nemůžete se tím řídit. 

JN

#9562, Dorazila platba příjemci?, Platba, 3.4.2020

Dobrý den, cestou Fio banky byla dnes odeslána platba směřovaná na Euro Parking Collection. Prosím o info, že platba dorazila příjemci. Děkuji.

Dobrý den, o přijetí platby se doporučuji informovat u společnosti, které jste platbu odeslal. Nikdo jiný k jejich účtu přístup nemá, a tudíž Vám přijetí platby nemůže potvrdit.

MP

#9561, Může insolvence skončit dříve?, Exekuce a insolvence, 3.4.2020

Dobry den, na zacatku insolvence (1/2019) jsem mel mensi prijem, se kterym byla insolvence vypocitana. Ted se situace zlepsila, ale tim se i mnohem vice zvysila srazka pro insolvencni spravkyni. Je mozne insolvenci ukoncit driv?

Dobrý den, ano, jakmile splatíte 100% dluhů, bude insolvence obratem ukončena. Nezvládnete-li splatit 100% dříve než za 5 let, je třeba počítat s plnou délkou osobního bankrotu (5 let).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9500 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR