Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #11304, Vkladní knížka pro vnoučka

Vkladní knížka pro vnoučka, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
23.9.2020 Spoření

Dobrý den, chtěli bychom pravnoučkovi založit vkladní knížku, na kterou bychom dávali jednorázově peníze. Chci se zeptat, zda je k založení potřeba zákonný zástupce. Děkuji

Dobrý den,

k založení jakéhokoliv produktu pro dítě (vkladní knížka, stavební spoření, spořicí účet) je vždy třeba souhlas zákonného zástupce, což se obvykle řeší tak, že zákonný zástupce (rodič) je přítomen návštěvě pobočky při zakládání produktu.

Vkladní knížky jsou obecně k dlouhodobému ukládání peněz nevhodné. Nejvyšší úrok nabízí momentální dětská vkladní knížka od České spořitelny (1%). Při současné inflaci 3-4% by tak uložené peníze ztrácely na hodnotě každý rok 2-3%, tedy za pouhých 10 let by se Vašemu vnoučkovi z úspor vytratila skoro třetina (za 20 let i více než polovina).