Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #14043, Ukončení penzijního spoření

1) Co se stane s penězi při zrušení doplňkového penzijního spoření před uplynutím 24 měsíců? 2) Jaké jsou podmínky pro výběr doplňkového penzijního spoření po jeho opětovném založení?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
27.4.2021 Spoření

Dobrý den, měl bych dva dotazy a oba se týkají doplňkového penzijního spoření. 1) pokud si založím doplňkové penzijní spoření a zruším ho před uplynutím minimálně 24 měsíců od uzavření penzijka, tak přijdu nejen o státní příspěvek ale i o vlastní vklad? Popřípadě za jak dlouho od zrušení budu mít peníze zpět? 2. dotaz: Babička měla doplňkové penzijní spoření a v 65 si ho vybrala, nicméně pořád je na tom dobře, tak si založila nové (když ji bylo 67, teď je jí 69 le). Jaké jsou podmínky pro výběr v tuto dobu? Musí ho mít zase min. 60 měsíců?

Dobrý den,

pokud penzijní spoření zrušíte dříve než za 24 měsíců od založení, přijdete o vše (vlastní vklady, státní příspěvky i zhodnocení). Podmínky jsou pro všechny stejné (pro Vás i vaši babičku v důchodovém věku).

Penzijní spoření lze řádně ukončit:

  • nejdříve po dosažení 60 let
  • po odspoření min. 5 let
  • REKLAMA