Spoření vnoučatům, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
23.7.2020 Spoření

Dobrý den, chceme s manželkou pro vnoučata (dvojčata 12 let) nějaký institut, do nějž bychom vložili a/nebo zasílali peníze k jejich běžné dispozici, každodenní potřeby, později na vzdělání ap. Otce nemají, matka se s námi nechce vídat, ač je ve špatné finanční situaci. Nemáme potřebu děti penězi rozmazlovat, kupovat si je, ale ani je nechceme omezovat čekáním na dobu, až s penězi budou schopny zacházet "moudřeji". Spoření je zatím vedlejší produkt, cílem je spíše něco jako výživné pravidelně k dispozici dětem. Jak by bylo věc možno řešit? Děkuji

Dobrý den,

žádný takový institut neexistuje, za výchovu a výživu dětí zodpovídají rodiče (pokud by byly děti bez rodičů, mohli byste si je osvojit, a pak by tyto záležitosti byly na vás). Do 15 let nemůžete dětem bez souhlasu rodičů založit účet. A i pokud by děti účet měly, rodiče by jim z něj mohli peníze vybírat (až do 18 let).

Doporučuji spořit dětem na vašem účtu a peníze jim po dostudování předat.