Konec druhého pilíře, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
23.11.2015 Spoření

Dobrý den, vzhledem ke končícímu II. pilíři bych se chtěla informovat, jakým způsobem mám svému zaměstnavateli do konce letošního roku oznámit skutečnost, aby mi již v lednovém vyúčtování mzdy nebyla strhnuta poměrná část mzdy. Obdržím od ČS nějaké oznámení? A kdy? Zaměstnavatel to po mě požaduje. Sám od sebe mi to ze mzdy nevyjme. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

konec druhého pilíře zatím schválila Poslanecká sněmovna a zákon čeká ještě na schválení Senátem a podpis pana prezidenta. Teprve pak vejde konec druhého pilíře v platnost a bude k němu dostupné (snad) prováděcí doporučení, jak co komu nahlásit.

Ačkoliv dnes mnoho zaměstnavatelů požaduje po lidech nějaké potvrzení (jinak hrozí, že odvod ze mzdy nevyjmou), doufám, že prováděcí doporučení se obejde bez tisíců individuálních potvrzení "fond-zaměstnanec-zaměstnavatel" a odvody budou plošně vyjmuty všem jen na základě samotného zákona, který druhý pilíř ruší.