Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #18293, Penzijní spoření a výsluhová penze

Co se stane s výsluhovou penzí, když přestoupím do nového penzijního fondu?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
23.6.2022 Spoření

Dobrý den, mám staré penzijní spoření od roku 2009. Mám sjednánu výsluhovou penzi, na kterou budu mít nárok v roce 2024. Když teď přestoupím do nového penzijka, zůstane možnost výsluhové penze? Nebo tuto možnost ztratím, a tudíž by bylo lepší ve starém fondu vydržet do nároku na výsluhovou penzi a po vybrání výsluhové penze přestoupit? Ty peníze nepotřebuji, ale vzhledem k nízkému zhodnocení bych tu výsluhovou penzi raději investoval jinde.

Dobrý den,

přestupem do nového penzijního spoření byste o nárok na výsluhovou penzi přišel. Pokud byste měl nárok na výsluhovku v horizontu 12 měsíců, doporučil bych počkat, peníze vybrat a zbytek převést do nového penzijka. Čekat až do roku 2024 by se Vám nemuselo vyplatit (riziko znehodnocení může převýšit benefit výběru poloviny peněz).