Nový guvernér ČNB, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
8.7.2022 Spoření

Dobry den, myslite, ze nastup pana Michla budeme mít vliv na bankovni uroky? Chceme dat penize na sporici ucet. Mame to udelat ted nebo muzeme pockat? Dekujeme

Dobrý den,

nový guvernér má jen 1 hlas ze sedmičlenné bankovní rady. Přestože již předem avizoval, že prostor pro další růst sazeb nevidí, meziroční inflace je každým měsícem nad prognózou ČNB. Od obměněné rady ČNB se očekává spíše stagnace sazeb či velmi mírný růst.

Úroky na spořicích účtech (na rozdíl od terminovaných vkladů) nejsou fixované, banky je mohou měnit zcela libovolně. S vkladem peněz tak není třeba vyčkávat (taktéž není nutné se ničeho obávat). Peníze si na spořicí účet uložte - můžete si je kdykoliv vybrat.