Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #7852, Spoření v librách

Spoření v librách, Spoření

PJ

Dobrý den, nevíte o spořícím účtu v zahraniční měně? V mém případě by se jednalo o libry. I když nemám příliš velký obnos, přibližně 2 000 liber, rád bych je někde uložil, avšak nenašel jsem žádný spořící účet/terminovaný vklad, který by toto umožňoval. Můžete mi tedy, prosím, doporučit banku či případně konkrétní produkt, pokud je vůbec na trhu, který toto nabízí. Děkuji za Vaši odpověď.

Nejlepší způsob, jak uspořit peníze!

Dobrý den,

držet dlouhodobě/spořit 2 000 GBP (tedy zhruba 60 000 Kč) v jiné měně nedává příliš smysl. Zejména ne v situaci, kdy libra poslední roky výrazně ztrácí (vlivem Brexitu). Při převodu na koruny byste v roce 2015 dostal 76 000 Kč, v roce 2017 64 000 Kč a nyní méně než 60 000 Kč. J&T Banka nabízí na termínovaném vkladu až 0,6% pro GBP, nicméně požaduje min. vklad 0,5 mil. Kč. Běžný účet s nulovým úrokem Vám v GBP povede každá větší banka (např. Komerční banka).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

23.9.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Pořádně si všechno promyslet. Tak zní základní pravidlo pro případy, kdy řešíte, jak si půjčit peníze. Musíte si dát navíc pozor, abyste nenaletěli a neskončili v nesplatitelných dluzích. Připravili jsme proto 8 rad, které vám pomůžou, aby vás půjčka nezruinovala.

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

21.9.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Hypotéky s dlouhou fixací. Takový je aktuální hit hypotečního trhu. Právě o tento typ půjčky na bydlení je totiž v současnosti největší zájem. Ukazují to alespoň data České národní banky. Důvod je jednoduchý – často u nich získáte výhodnější úrok než u kratších fixací.

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

18.9.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Příliš komplikované. Nebo dokonce nemožné. Tak vnímá darování nemovitosti s hypotékou řada lidí. Ve skutečnosti ale není o moc složitější než darování jakékoliv jiné nemovitosti.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MJ

#11316, Kontrola akcií v nezařazené evidenci CDCP, Akcie a investice, 24.9.2020

Dobrý den, takže mi také můžou napsat za 500 Kč že nic nevlastním? To je pro mě jako důchodce trochu silná káva.

Dobrý den, CDCP poskytoval tuto službu (kontrolu akcií dle RČ v tzv. nezařazené evidenci) zdarma posledních cca 15 let do konce roku 2019. Kdo si za tuto dobu nebyl schopen dát své akcie do pořádku (zřídit si svůj majetkový účet a převést na něj své akcie z nezařazené evidence), nyní si bohužel připlatí 500 Kč za prvotní ověření existence portfolia. 

KJ

#11315, Ruší se i daň z nemovitosti?, Daně, 24.9.2020

Dobrý den, chci se zeptat, jestli se po zrušeni daně z nabyti nemovitosti ruší i daň z pozemku/zahrady? Tedy parcely mimo zastavěnou plochu. Děkuji

Dobrý den, ruší se pouze daň z nabytí nemovitosti (4% placená při koupi nemovitosti). Neruší se daň z nemovitosti (každoročně placená majetková daň z vlastnictví ve výši stovek-tisíců korun) a to ani u zahrad či jiných nezastavěných parcel.

SM

#11314, Podvod s kryptoměnou, Podvod, 24.9.2020

Dobrý den, jsem hloupá a naletěla jsem podvodníkům s kryptoměnou. Bohužel jsem si to uvědomila až poté, co už byly peníze odeslány. Bohužel mají kopii mého cestovního pasu, na kterém jsem papírky zakryla rodné číslo. Takže je tam jen jméno, číslo dokladu a fotka. Stejně tak mají číslo karty, takže tu jsem hned ráno zablokovala. Zítra ráno v úředních hodinách zruším cestovní pas a nechám si vystavit jiný. Je ještě něco, co bych měla udělat, aby už nemohli nic z toho zneužít? Moc děkuji za radu.

Dobrý den, pakliže mají podvodníci pouze kopii cestovního pasu, stačí zablokovat pas a nechat si vystavit nový (spolu s blokací karty). Více udělat nelze.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR