Můžete dohledat, kdo vybral peníze z vkladní knížky po zesnulých rodičích?

Dobrý den, mám prosbu, neboť jsem ze všeho už na pokraji zhroucení. Celý život jsme žili s rodiči, o které jsme se do smrti starali. Otec zemřel před 14 lety a mamka před 4 lety. Nyní mě sestra obvinuje, že jsem nevím komu vybrala z vkl. knížky někdy 50 000 Kč. Není to žádná pravda, v životě bych něco takového neudělala, ale potřebuji nějaké důkazy. Myslím si, že mamka ani žádnou vkl. knížku neměla, otec asi ano, ale ani u jednoho z nich nebylo nic takového v dědictví, takže si myslím, že otec knížku někdy musel zrušit, ale potřebuji, zda by se dalo toto vše dohledat. Otec dal sestře 100 000 Kč na pohřby, myslím si, že pravděpodobně měl vkl. knížku a tyto peníze vybral a knížku asi zrušil. Potřebuji důkaz, neboť se tímto křivým obviněním snad psychicky zhroutím. Nevěřím tomu, že by bylo možno někomu vybrat na cizí jméno peníze z knížky. Je možno když bych zadala jména rodičů toto vše dohledat a zjistit kdo a kdy peníze vybral? Jednalo by se za spoustu let zpět. Moc děkuji.

Dobrý den,

v ČR je přes 30 bank. Těžko vypátráte, kde měl Váš otec před více než 14 lety vkladní knížku. Navíc v rámci zachování bankovního tajemství Vám takovéto informace o klientech banky nemohou ani sdělit (kdo kde měl kolik peněz a kdy je vybral). Z vkladní knížky Vašeho otce mohl peníze vybrat pouze on nebo jím ustanovený disponent.

Z křivých obvinění se nemá cenu hroutit. Rodinné vztahy přece nejsou o takových malicherných sporech jako kdo před desítkami let vybral z banky 50 000 Kč. Základem dobrých vztahů je vzájemná důvěra bez potřeby všechno dokazovat. Nevěří-li Vám Vaše sestra, je to smutné, ale nic s tím bohužel nenaděláte. V hledání důkazů životní štěstí nenajdete.