Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #15817, Založení a zrušení spořicího účtu

Založení a zrušení spořicího účtu, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
8.11.2021 Spoření

Dobrý den, chci se zeptat, jak funguje přecházení mezi spořícími účty. Když si teď založím spořící účet např. u Trinity Bank a cca za 0,5 roku dojde k razantnímu snížení úrokové sazby a já budu chtít peníze převést na jiný výhodnější spořící účet, částku převedu na nově založený účet a stávající spořící účet u Trinity Bank musím nějakým (jakým?) způsobem zrušit? Nebo zanikne automaticky při převodu celé částky? A je zrušení spořícího účty zpoplatněno? Díky moc za odpověď.

Dobrý den,

zakládání i rušení spořicích účtů je u všech bank zdarma. Na rozdíl od termínovaných vkladů nejsou peníze na spořicích účtech nikterak vázány a můžete jej kdykoliv převést do jiné banky. Spořicí účet automaticky nezaniká, o jeho zrušení je nutné požádat osobně na pobočce.