Nejlepší banka pro vedení běžného účtu a spoření pro rodinu s příjmem 65 000 Kč/měsíc

1.5.2018 Běžný účet

Dobrý den, jakou banku a její produkty byste v současnosti doporučili pro vedení běžného účtu a „odkládání přebytků“ pro rodinu s příjmem okolo 65 000 Kč/měsíc (s cca 30 000 Kč přebytkem), se zůstatkem min. 150 000 Kč, spíše více. Měsíčně cca 4x výběr z bankomatu, cca 20x pravidelná odchozí platba, 2x embosovaná platební karta. Děkuji a přeji hezký den

Dobrý den,

doporučuji běžný účet od Equa bank, kde máte vedení účtu, kartu a všechny tuzemské transakce zdarma a bez podmínek (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank). Platí se jen za výběry z bankomatů v zahraničí (9 Kč) a zahraniční platby. Účet lze založit online z pohodlí domova, banka za Vámi zdarma pošle kurýra s podpisem smlouvy (vše se ovládá online přes internetbanking).

150 000 Kč lze uložit na spořící účet Equa bank, která zůstatky do 200 000 Kč úročí 0,8% (pakliže si na běžný účet necháváte zasílat výplatu či měsíčně zaplatíte aspoň 3x kartou).

Běžné i spořící účty si zřiďte dva (pro Vás a manželku). Společné účty důrazně nedoporučuji (v případě nečekané události se jeden z manželů dostává mnohdy do neřešitelné situace). Takto navíc získáte úrok 0,8% až pro 400 000 Kč.