Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #9915, Kam uložit peníze z dědictví?

Kam uložit peníze pro dceru a jak je nejlépe zhodnotit? Poradíme vám s výběrem vhodného spořícího účtu nebo termínovaného vkladu!

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
29.4.2020 Spoření

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Dcera (7 měsíců) zdědila po svém otci určitý obnos peněz, který jsem povinna ze zákona vyplatit na její jméno. Poradíte mi prosím na jaký spořící účet, termínovaný  vklad či jiný produkt bych ji to mohla uložit, ať se jí to co nejvíce zhodnocuje? Stavební spoření už založené má. Ale potřebuji ještě jinou alternativu. Děkuji za radu.

Dobrý den,

o jak velkou částku se jedná? Nejvyšší úrok na spořícím účtu bez podmínek nabízí momentálně Moneta Money Bank (1,5% do 1 mil. Kč), u termínovaných vkladů pak J&T Banka (1,4%-2,5% dle délky termínu), ale je třeba u banky uložit min. 0,5 mil. Kč.