Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #5250, Výběr z vkladní knížky

Může syn vybrat peníze z vkladní knížky matky, když je nemocná?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
5.10.2018 Spoření

Dobrý den, chci se zeptat, když má moje mamka vkladní knížku u Český spořitelny a teď marodí a potřebuje peníze vybrat a něco zaplatit, tak jestli můžu jako její syn jí je vybrat děkuji?

Dobrý den,

z vkladní knížky může vybírat peníze jen majitel nebo disponent (musí být zapsán na první stránce knížky). Nikomu jinému banka peníze vydat nemůže. Nejen pro tyto případy doporučuji vkladní knížku zrušit a peníze převést na běžný účet, ze kterého lze vybrat peníze mnohem snáze (platební kartou z bankomatu kýmkoliv kdo zná PIN). Z účtu je taktéž možné převádět peníze na jiné účty a platit složenky či jiné výdaje. Vše z pohodlí domova přes internetbanking. Nemálo seniorů se v pozdějším věku se zdravotními komplikacemi nemůže dostat ke svým penězům na knížce, protože již nejsou schopni dojít osobně na pobočku.