Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #11508, Volba spořicího účtu a termínovaného vkladu

Volba spořicího účtu a termínovaného vkladu, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
16.10.2020 Spoření

Dobrý den, již jste sice v předchozím období na podobné otázky odpovídal, ale protože se doba mění, prosím Vás o radu. Získám větší finanční obnos za prodej nemovitosti (nechci se o nemovitost starat) a nechci investovat do fondů a pod. protože tomu nerozumíme. Za 5 let jdu do důchodu a peníze mi mají sloužit k zabezpečení stáří pro mne a pro manžela (jediný potomek nám zemřel), tedy budeme závislí sami na sobě. Chtěla bych uložit peníze do banky s tím, že bych je případně rozložila na vice spoření s různými termíny výběrů. Tedy s krátkodobým a s dlouhodobým (cca 3-5 let). Prosím můžete mi poradit? Velmi děkuji

Dobrý den,

pohotovostní rezervu 300 000 Kč doporučuji uložit na spořicí účet u Hello Bank (úrok 1%, bez podmínek, peníze máte kdykoliv k dispozici). Termínovaný vklad volte od J&T Banky na 5 let s úrokem 2,3% (nabízí se i desetiletá varianta s úrokem 2,5%, ale zde je nárůst úrokové sazby již minimální). U jedné banky neukládejte více než cca 2,5 mil. Kč (dlouhodobý ekvivalent 100 000 EUR, od kterého již nejsou vklady pojištěny).