Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #19946, Dětské spoření a opatrovnický soud

Dětské spoření a opatrovnický soud, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
28.11.2022 Spoření

Pokračování dotazu č. 19937: Dobrý den, ještě ohledně předčasného ukončení vkladních knížek. Chápu zájmy dětí, ale já jako matka která jim ty knížky založila a platí přece také hájím zájmy dětí a to že mají na knížce zvýhodnění 50 Kč ročně mi tedy přijde strašné. Chci peníze vybrat a dát je na jiný spořící účet kde je daleko větší zvýhodnění. Musím toto pak soudu nějak dokládat? Účet mám již založený, jen čekám na ty peníze. V této době je třeba dětem našetřit co nejvíce, ale na vkladní knížce to moc nejde a já nemám na to, abych oběma dětem měsíčně ukládala 2 000 Kč abych jim dost našetřila. Proto když mám možnost lepšího zvýhodnění, nevím proč je mi to takto znemožňováno. A může se stát, že mi to soud zamítne? Děkuji

Dobrý den,

opatrovnický soud Vám tento dobrý úmysl jistě posvětí. Bohužel se ale v minulosti objevily i případy, kdy rodiče použili peníze dětí pro své vlastní potřeby. A protože banka nemá pravomoc toto posuzovat, je nutné rozhodnutí opatrovnického soudu (byť je to administrativně náročnější). Už proto bych spíše doporučoval dětem spořit na své jméno a peníze jim předat až po dostudování (mohla byste tak peníze mezi spořicími produkty libovolně přesouvat bez jakéhokoliv omezení).