1) Jak probíhá přechod na bankovní účet v eurech a jak zajistit, aby byl nový účet provozní od 1. října? 2) Jaký je nejvhodnější způsob uložení peněz z prodeje nemovitosti v Německu, když se jedná o několik desítek tisíc EUR?

20.9.2021 Běžný účet

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na dvě věci. V budoucí práci budu zřejmě potřebovat bankovní účet v eurech. To banka nabízí a je to jeden z důvodů, proč uvažuji k ní přejít. Jak prosím probíhá "stěhování" ze stávající banky do nové? A musím to udělat s předstihem, když např. chci, aby byl nový účet provozní od 1. října? Druhý dotaz zní: Máme v rodině, která žije částečně v zahraničí, nějaké peníze, které jsou z prodeje nemovitosti v Německu; tam jsou také uložené. Není ale prý dobré mít je na jednom místě (bance apod.), a tak uvažujeme tedy půlku převést do ČR. Na jaký typ účtu nebo jakou formou doporučujete uložit peníze, když se jedná dejme tomu o několik desítek tisíc EUR? Nabízí banky vhodný produkt? Nebo co byste doporučovali? Díky moc!

Dobrý den,

nově založený účet na pobočce bývá obvykle aktivní ihned (při založení účtu online může celý proces trvat 1-2 pracovní dny). Platební karta bývá zasílána klientům do 5 pracovních dnů.

Bankovní vklady jsou pojištěny až do hodnoty 100 000 EUR. Doporučuje se tedy nemít u jedné banky uloženo více než 100 000 EUR. Vybírejte z produktů spořicí účet nebo termínovaný vklad.