Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #2433, Kam podat stížnost na stavební spořitelnu

Kam podat stížnost na stavební spořitelnu, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
19.1.2016 Spoření

Pokračování dotazu č. 2423: Dobry den, mam stav. sporeni zalozene v r. 1999, trvaly pobyt v CR zrusen v r. 2007. Ziji v zahranici. Stav. sporitelna mi zrusila ucet a odmita vyplatit statni podporu za dobu, kdy jsem v CR trv. pobyt mela. Podala jsem stiznost, ale stav. sporitelna ji zamitla. Tvrdi mi, ze narok na statni podporu mam je pokud mam trv. pobyt v CR po celou dobu existence uctu. Odmitaji mi vratit stat. podporu za roky 1999-2007. Na koho se mam obratit se stiznosti, kdyz ma stiznost primo stav. sporitelne byla odmitnuta? Je tu nejaky regulator/ombudsman apod., ktery je schopnu pomoci? Potrebovala bych webovou adresu atd, at vim na koho se mam obratit. Dekuji!

Dobrý den,

viz níže má odpověď na Váš původně zadaný dotaz pod číslem 2422 - je třeba podat stížnost ČNB (centrální bance).

"Doporučuji písemně požádat banku o navrácení státní podpory za roky, kdy jste měla trvalý pobyt na území ČR. Pokud to stavební spořitelna odmítne, podejte stížnost k dohledovému orgánu nad bankovním trhem - ČNB."