Úročení vkladů, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
17.8.2022 Spoření

Dobrý den, mám dva spořicí úcty u dvou bank. Nedávno jsem zjistil, že jedna banka počítá úrok vždy ze zůstatku na konci měsíce, druhá sčítá úroky počítané ze zůstatku každý den. Existuje nějaký legální důvod, proč v druhé bance nenechávat peníze po většinu měsíce (a pobrat za většinu dní úrok), a pak je na konci měsíce poslat do druhé banky (a pobrat úrok za celý měsíc)? Peníze se mi v tu chvíli úročí prakticky dvakrát, ale nenašel jsem v podmínkách žádná omezení, která by mi to zakázala. Děkuji.

Dobrý den,

takto úročení zcela určitě nefunguje. Úrok se počítá vždy z denních zůstatků a připisuje se obvykle na konci měsíce. Pokud byste převedl peníze na spořicí účet poslední den v měsíci, získal byste úroky jen za ten jeden den (nikoliv za celý měsíc).