Jaká banka je nejlepší pro založení spořicího účtu v USD?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
14.4.2020 Spoření

Dobrý den, babička mi odkázala peníze v USD (25 000), já je dlouhou dobu potřebovat nebudu. Chtěla bych si založit spořici učet v USD - jaká banka je k tomu nejlepší? Děkují za radu.

Dobrý den,

rozumný úrok na spořícím účtu pro vklady v USD nabízí Air Bank (1%). Jinak zvažte, v jaké měně máte většinu výdajů (či je bude mít v budoucnosti). Jinými slovy, pokud žijete v ČR a neplánujete-li přesídlení do USA, vyplatí se Vám dolary převést na koruny za současného velmi výhodného kurzu (v budoucnu bude koruna vůči dolaru posilovat, nyní v krizi koronaviru dostanete za dolary více korun).