Jak odstoupit od ČMSS překlenovacího úvěru a jaká jsou možná penále za predčasné ukončení?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou, zdali mohu nějak odstoupit od ČMSS překlenovacího úvěru, který jsem si pořídil v 2/2014. Mezitím jsem již po třetí vstoupil do nové úrokové sazby do 3/2023 (prodlouženou od 3/2020). Nevím, zdali se na mě vztahují nové podmínky, neboť kdykoliv dojdu do ČMSS, tak se mě snaží opít rohlíkem a naopak vnutit další jiný nevýhodný produkt. Nyní mám k dispozici finanční obnos k celkovému doplacení, ale bojím se, že budu platit nehorázné penále. (mám úvěr na 750 000 Kč, splaceno k dnešními dni 491 738 Kč). Poradíte mi, jaké můžou chtít nejvyšší možné penále za predčasné ukončení/doplacení překlenovacího úvěru? Děkuji

Dobrý den,

nové podmínky se týkají všech úvěrových smluv podepsaných nebo refixovaných po 12/2016, tedy i vaší smlouvy. Výši sankce si za předčasné splacení cca 258 000 Kč si nechte vyčíslit od ČMSS (nenechte se odbýt a o trvejte na vyčíslení zůstatku k datu mimořádné splátky). Skupina ČSOB účtuje obvykle pouze 700-1 000 Kč.