Běžný účet pro partnery, Běžný účet

12.5.2020 Běžný účet

Dobrý den, chtěl bych se poradit ohledně volby společného účtu partnerů (budoucích manželů). Chtěli bychom společný běžný účet, kde by byl od počátku vyšší příjem než 50 000 Kč/měsíc s možností kombinace s nějakým druhým přidruženým účtem pro odkládání části peněz - pravděpodobně nejlepší by byl asi spořící účet (s dosažením peněz do např. 7 dnů). Rádi bychom v rámci účtu měli 2 karty, pokud možno bezplatné vedení účtu a možnost do budoucna investovat. Jaké jsou pro nás optimální možnosti?

Dobrý den,

společný účet není nejlepším řešením, neboť v případě nečekané události (úmrtí jednoho z partnerů) dochází k blokaci účtu a druhý z partnerů zůstává bez peněz. Právně je společný účet velmi komplikovaný (není jasné, kdo je majitelem jaké části peněz), a proto ho téměř žádné banky nenabízí. Lepší bude, když si každý zřídíte svůj účet, jeden bude platit všechny výdaje za domácnost (např. nájemné, SIPO, atd.) a druhý na tento účet může přispívat.

Nejvyšší úrok na spořící účtu nabízí Moneta Money Bank (1,5% do 1 mil. Kč, peníze kdykoliv k dispozici), nejlevnější investice na kapitálových trzích Fio Banka, bezplatné vedení účtu s platební kartou dnes nabízí téměř všechny banky (podmínky se liší např. poplatky za výběr z bankomatu, atd.). Doporučuji běžný účet od Equa bank, která nabízí neomezené výběry z bankomatů všech bank v ČR i v zahraničí. Je lepší mít každý produkt u jiné banky, čímž dosáhnete na nejlepší možné podmínky a netrvat na vedení všech produktů u jediného peněžního ústavu.