Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #18743, Založení termínovaného vkladu

Založení termínovaného vkladu, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
10.8.2022 Spoření

Dobrý den, pracuji v Belgii, ale stále mám aktivní bankovní účty v ČR (běžný a spořicí). Chtěla jsem si převést peníze na termínovaný vklad, jelikož má výhodnější úrok a s českými úsporami příliš nenakládám, ale při založení byla podmínka zaškrtnutí možnost "Platím daně pouze v ČR". Přestože daně v Belgii neplatím (jsem placena formou univerzitního grantu, který je z daňové povinnosti osvobozen), jsem zde daňovým residentem. Znamená to tedy, že si termínovaný vklad v ČR založit nemohu? Děkuji

Dobrý den,

termínovaný vklad si v ČR založit můžete. Pro založení produktů online mohou mít banky jistá omezení (např. mohou z tohoto procesu vyloučit  daňové nerezidenty, atd.). Doporučuji vyzkoušet i jiné banky.