Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #1472, Možnost obrany proti změně ceníku banky

Možnost obrany proti změně ceníku banky, Banka

8.7.2014 Banka

Dobry den, chtel bych se zeptat na to, jakou moznost obrany ma bezny klient Ceske sporitelny, kdyz mu banka oznami, ze bude v srpnu menit cenik. Muzu napr. tyto zmeny neakceptovat? Samozrejme dochazi jako vzdy ke zdrazeni beznych poplatku napr. za prichozi a odchozi platby. Bezny ucet musim u banky mit vedeny z duvodu Hypoteky.
Dekuji za radu. Tomas B.

Dobrý den,
bohužel zde není možnost nesouhlasit, resp. pokud nesouhlasíte, jedinou cestou je změnit banku (což bývá v případě hypotéky komplikovanější a obvykle je nutné hypotéku refinancovat u jiné banky).
Pokud můžete bez penalizačních poplatků hypotéku refinancovat (např. v momentě expirace fixní úrokové sazby), volte tuto cestu a změňte banku kompletně - mrkněte třeba na Equa Bank, mBank či FIO Banku.

Pavel Strašák, Banky.cz