Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #2485, Nárok na státní podporu

Nárok na státní podporu, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
5.2.2016 Spoření

Pokracovani dotazu č. 2423: Dobry den, stale mam problem s Raiffeisen stav. sporitelnou. Mela jsem stav. sporeni (zalozene v dubnu 1999), v roce 2007 jsem se odstehovala do zahranici a ukoncila trvaly pobyt v CR. V rijnu 2015 mi Raiffesen zrusila ucet a odmita vyplatit statni podporu za dobu, kdy jsem trvaly pobyt v CR mela. Odvolavaji se na toto: Zákon o stavebním spoření stanovuje v §4 odst. podmínku, že státní podpora náleží účastníkovi stavebního spoření, pokud je účastník stavebního spoření fyzická osoba s trvalým pobytem na území České republiky a rodným číslem přiděleným příslušným orgánem České republiky, a to po celou dobu trvání smluvního vztahu. Postupuje Raiffeisen spravne? Nekolikrat jsem si stezovala, ale nikam to nevede... Mam s nimi jen problemy (napr. pisemne vyjadreni ke stiznosti bylo zaslano na nespravnou zahranicni adresu i presto, ze o spravne adrese jsem je informovala, me dotazy zaslane e-mailem jsou ignorovany apod.). Takze potrebuji jednoznacnou odpoved, kdo ma pravdu? Mam narok na statni podporu za dobu trvani trvaleho pobytu nebo ne? Dekuji.

Dobrý den,

z níže uvedeného paragrafu zákona o stavebním spoření jasně plyne, že stačí být občanem ČR.

§ 4 Účastník stavebního spoření

(1) Účastníkem stavebního spoření (dále jen „účastník“) může být fyzická nebo právnická osoba.

(2) Státní podporu může získat

  • občan České republiky
  • občan Evropské unie, kterému byl vydán průkaz nebo potvrzení o pobytu na území České republiky 5) a přiděleno rodné číslo příslušným orgánem České republiky
  • fyzická osoba s trvalým pobytem na území České republiky a rodným číslem přiděleným příslušným orgánem České republiky

(3) Nárok na státní podporu za příslušný kalendářní rok vzniká tehdy, pokud účastník splňoval alespoň jednu z podmínek podle odstavce 2 po celý kalendářní rok, není-li v tomto zákoně stanoveno jinak. V kalendářním roce, v jehož průběhu doba spoření začíná nebo končí, postačí, když účastník splňoval alespoň jednu z podmínek podle odstavce 2 po dobu trvání doby spoření v dotčeném roce.