Equa bank a Creditas, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
20.3.2017 Spoření

Dobrý den, mám běžný účet a spořící účet Hit u Equa banky. Equa banka má úrok do 200 000,- 0,8 % a nad tuto částku jen 0,2%. Chci se zeptat na spořící účet banky Creditas. Je výhodné něco nechat u Equa banky a pak založit spořící účet u Creditas, kde je úročení 1,1% podmíněno, že ve čtvrtletí nebudou z účtu vybrány žádné peníze? Při výběru platím 20,- Kč? Nedočetla jsem se pokud ve čtvtletí něco vyberu, jak to je pak z úroky? Jak to je u této banky s kreditní kartou? Děkuji za odpověď Kučerová

Dobrý den,

doporučuji nechat pohotovostní rezervu u Equa bank za 0,8% (rozumný je třeba 3-6 násobek pravidelných měsíčních výdajů domácnosti, např. 100 000 Kč) a zbytek uložit u Creditas za 1,1%.

U Creditas je základní úrok 0,5% připisován na konci každého měsíce. Pokud v minulém kvartálu nedošlo k výběru/odchozí platbě, pak je po konci tohoto kvartálu připsán úrokový bonus 0,6%. Odchozí platby jsou zdarma. Kreditní kartu Creditas nenabízí (stejně jako Equa bank), ale Vy byste ji při Vašich úsporách potřebovat ani neměla.