Hypotéka na koupi domu, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, s přítelem si chceme vzít hypotéku. Kupní cena domu činí 2,9 mil. Kč. 10% máme vlastní našetřené finance, na zbylých 90% máme již schválený a podepsaný úvěr ze stavebka (původně jsme chtěli koupit jiný dům v 11/2019). Jedna z bank nám nyní nabídla možnost 90% hypotéky. Nejsme si jisti, zda využít tedy 80% nebo 90% hypo s vyšší úrokovou sazbou. Co je lepší a proč? Přemýšlíme, zda využít 90% hypo a ten schválený úvěr ze spoření pak na rekonstrukci. Vyplatí se nyní vzít raději 7letou či 10letou fixaci, byť je tam o něco vyšší úrok. sazba? Dále pak zvažujeme ještě půjčení peněz na rekonstrukci, je to reálné? Např. 500 000 Kč? Nemáme žádné jiné půjčky, splátky ani dluhy, u bank jsme prošli bez problémů scoringem. Přítel 10 let smlouva na dobu neurčitou, já nyní na rodičáku (končí mi 12/2020, mohu ale ještě prodloužit, ale nemusím). Dohromady aktuálně čistý příjem asi 33 tisic. Děkujeme za info.

Dobrý den,

úvěr ze stavebního spoření je dobrým řešením pro situace, kdy nemůžete bance ručit nemovitostí (např. při koupi družstevního bytu). Jinak je téměř vždy výhodnější hypotéka (úvěr se zástavou nemovitosti), neboť zatímco u hypotéky Vám každá měsíční splátka snižuje výši dluhu (každý měsíc se Vám snižuje částka, kterou banka úročí), u úvěru ze stavebního spoření se Vám stále úročí původně půjčená částka až do momentu naspoření 40% z hodnoty dluhu (do tohoto momentu vlastně nesplácíte úvěr, ale spoříte s úrokem 0,05% - banka Vám tak stále počítá úrok z plné částky, což je extrémně nevýhodné - až po naspoření 40% se Vám úvěr překlopí do normálního režimu splácení).

Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení. Díky dojednaným velkoobchodním slevám se všemi bankami jsem schopni nabídnout výrazně nižší úrokovou sazbu, než jakou Vám banka nabídla na pobočce.