Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #19046, Měl jsem peníze u Sberbank

Měl jsem peníze u Sberbank, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
7.9.2022 Spoření

Dobry den, v roce 2016 jsem si zalozila FER sporeni u Sberbank (ucet jsem moc nepouzivala, jen jsem tam mela prevedene penize z dedictvi). V roce 2018 jsem se prestehovala a zmenila adresu pres internetove bankovnictvi. Ted jsem se pokusila vybrat penize u KB (protoze Sberbank uz nefunguje), ale bylo mi receno, ze zadny ucet nemam. Kontaktovala jsem Sberbak pres internet a odpovedeli emailem, ze ten sporici ucet byl zrusen na jare 2020 (nikdo me nekontaktoval, pry mi poslali dopis, ale na tu starou adresu, takze jsem jej samozrejme nedostala, ani nevysvetlili proc ten ucet zavreli). Vubec mi nerekli, co se stalo z mymi penezi, ktere jsem tam mela. Na zadny jiny ucet mi je neprevedli (jiny ucet jsem u Sberbank nemela a nikdy se na zadne cislo uctu jinde nezeptali). Byla to pomerne velka castka, o kterou se nemohu dovolit prijit (mam v planu kupovat byt a budu potrebovat kazdou korunu). Ma otazka je - kdo jsou me penize a jak se k nim dostanu? Sberbank je tezke kontaktovat a trva jim dlouho nez odpovi. Dekuji!

Dobrý den,

pokud Vám Sberbank v minulosti zrušila spořicí účet, neměla jste k datu krachu Sberbank v této bance peníze vedené na účtu spadajícím pod systém pojištění vkladů. Peníze velmi pravděpodobně skončily na technickém účtu banky a Vy jste byla bankou vyzvána k převzetí peněz. Lhůta pro vyzvednutí peněz je v takovém případě 3 roky. Doporučuji vše konzultovat s právníkem (ověřit přesné datum zrušení účtu, zdali není vše promlčeno, jak dále postupovat v komunikaci se Sberbank a Garančním systémem finančního trhu).