Banky.cz Bankovní poradna zdarma #26, Dotaz v bankovní poradně

Investování do zajištěných fondů: poplatky, výnosy a možnost předčasného ukončení

Dobrý den, mám zájem o investování do zajištěných fondů. Chci se proto zeptat, jestli zajištěné fondy nabízíte a za jakých podmínek (poplatky, výnosy, možnost předčasně ukončit, apod.). Případně jakou jinou alternativu investování mi můžete nabídnout. Děkuji Voltrová

Dobrý den,

nejsme  banka, ale pouze informační server, tudíž žádné bankovní produkty přímo nenabízíme, jen můžeme něco málo doporučit. Zajištěné fondy obecně trpí velmi nízkým výnosem, který je většinou nižší než u lepších spořicích účtů a termínovaných vkladů. Z tohoto důvodu bych Vám místo fondu doporučil klasické spoření s výpovědní lhůtou max. 6-12M a úrokem 2,5-3,5%. Kromě vyššího výnosu nemusíte také řešit poplatky a složitější podmínky vstupu a výstupu z fondu.

Konkrétně špatně nevypadá spořicí účet Airbank s 2,5% bez výpovědní lhůty nebo spořicí účty Moravského peněžního ústavu s úroky kol 3% dle velikosti vkladu a výpovědní lhůty.