Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #9075, Výběr valut

Výběr valut, Běžný účet

K

Pokračování dotazu č. 9070: Valuty budu nakupovat u České spořitelny, tam mám i účet, ze které budu směnu platit.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

Česká spořitelna neúčtuje žádný poplatek za výběr z valut z vlastního účtu (při výběru z korunového účtu dojde k přepočtu kurzem "valuty prodej" ze dne výběru).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

26.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Návrh na zahájení insolvenčního řízení může kromě dlužníka podat i jeho věřitel. Podmínky pro podání věřitelského insolvenčního návrhu jsou mírně odlišné od návrhu dlužníka.

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

25.5.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Letošní dovolené budou výjimečné. Kvůli pandemii koronaviru COVID-19 cest do zahraničí zřejmě rapidně ubude a řada lidí dá přednost pobytu v České republice. Pojišťovny proto už nyní avizují, že cestovní pojištění platí i v Česku. A například u pojištění storna zájezdu se to může opravdu vyplatit.

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

20.5.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Zlevňujeme. Takovou zprávu poslalo zájemcům o hypotéku v posledních týdnech hned několik bank na českém trhu. Dá se navíc čekat, že další poskytovatelé se brzy přidají. Tlačí je k tomu aktuální situace.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#10219, Insolvence, Exekuce a insolvence, 26.5.2020

Dobrý den, v usnesení o schválení oddlužení se píše: "soud ukládá dlužníkům, aby do podání zprávy o splnění oddlužení platili" - tzn. 5 let? To nikde psáno není. Děkuji

Dobrý den, splácet je nutné do podání zprávy o splnění oddlužení. Splnit podmínky pro oddlužení můžete i dříve než za 5 let, např. při splacení 60% do 3 let či 100% dříve než za 3 roky (proto tam není uvedeno fixně 5 let).

Š

#10218, Exekuce a prodej nemovitosti, Exekuce a insolvence, 26.5.2020

Dobry den, měli jsme se stěhovat do domu, který z 1/3 patři manželovi. Mezi tím na manželovu třetinu byla uvalena exekuce prodejem nemovitosti. Je ještě nyní možné si tam nahlásit trvale bydliště? Pokud ano, bude moci být dům prodán pro dluh na jistině 27 000 Kč? Děkuji

Dobrý den, trvalý pobyt Vám na úřadě pravděpodobně nyní přehlásí (stačí doložit, že jste majiteli nemovitosti), ale nový majitel Vám ho může kdykoliv odhlásit. U dražeb nemovitostí a obecně exekucí je podstatná celková výše dluhu, nikoliv jen dluh na jistině. Přijít o 1/3 domu kvůli banálnímu dluhu 27 000 Kč (+ příslušenství) je velmi nezodpovědné a nerozumné - udělejte maximum pro doplacení dluhu před dražbou a zastavení exekuce (měsíc žijte o chlebu a vodě a zvyšte si dočasně příjem brigádami navíc a tu částku dohromady určitě dáte).

J

#10217, Založení účtu pro cizince, Běžný účet, 26.5.2020

Dobrý deň, som Slovák a chcel by som si založiť účet v Česku. Dá sa to aj online? Aké sú podmienky čo odporúčate? Je potrebná adresa v ČR keďže som dosť často v ČR ale nemám ani prechodnú ani trvalú adresu v ČR (chodím služobné zvyčajne hotel). Ďakujem

Dobrý den, plně online jde založit běžný účet jen v případě, kdy již máte v ČR jiný existující účet, který byl založen na pobočce (jinak je třeba fyzické ověření totožnosti - možno např. i pracovníkem banky, kterého za Vámi banka vyšle na smluvené místo k podpisu smlouvy). Banky obvykle min. korespondenční adresu v ČR vyžadují.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR