Banky.cz Články Aktuálně ER bank zvyšuje úroky, Citibank zkouší špinavé triky a Equabank přichází s hypotékou

ER bank zvyšuje úroky, Citibank zkouší špinavé triky a Equabank přichází s hypotékou

17.10.2011 Aktuálně

Během posledního roku docházelo k neustálému snižování úrokových sazeb u spořicích produktů napříč celým trhem. Nejvstřícnější banky a družstevní záložny snižovaly sazby vždy jako poslední a prokládaly to obdobími stagnace (čehož si laskavý klient jistě všiml), ale úroky šly nakonec stejně nemilosrdně dolů. Po poslední letní stagnaci došlo v září opět k výraznému poklesu úrokových sazeb zejména u větších bank. Zcela proti proudu se rozhodla vykročit Evropsko-ruská banka (ERB-bank) a počátkem října zvedla úrokové sazby u všech svých spořicích produktů a to nikoliv pouze kosmeticky.

Zvýšení úrokových sazeb u spořicích produktů

Novinky

Zvýšení sazeb u CZK a EUR spořicích produktů dosáhlo až +0,5%, přičemž je nutné podotknout, že ER-bank již před tímto navýšením nabízela velmi slušné podmínky a sazby (stabilně kolem 3% za roční termín nezávisle na výši zůstatku), tudíž je se nejedná o tzv. velkou slevu na předem zdražené zboží. Hodnoťme tento na trhu unikátní jev velmi pozitivně, neboť tendence co se úrokových sazeb týče, jsou u většiny bank spíše opačné. Důležitá je samozřejmě stabilita takovéto nabídky bez přítomnosti špinavých triků v podobě např. pásmového úročení, které se naopak od října potichu rozhodla zavést Citibank.

Nováček na trhu rychle nabídnul i hypotéky

Nováček na trhu Equabank začala poskytovat po běžném účtu a spořicích produktech i první úvěrové produkty, konkrétně tři hypoteční úvěry – účelový, neúčelový a na refinancování. Přehledné podmínky a sazebník, kalkulačce chybí možnost volby fixace, kde nyní je automaticky počítáno s nejnižší možnou sazbou. Úrokové sazby patří k těm lepším na trhu, leč vadou na kráse je poplatek za zřízení a vedení produktu, které se zase řadí k těm vyšším na trhu. Co na to Fio a ZUNO, přidají se?Bezplatná finanční poradna

KOMENTÁŘE k článku ER bank zvyšuje úroky, Citibank zkouší špinavé triky a Equabank přichází s hypotékou

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Na co nezapomenout před koncem roku?

15.12.2017 Aktuálně

Do konce roku 2017 zbývají poslední 2 týdny. Na které platby bychom neměli v předvánočním období zapomenout? A co nás čeká po Novém roce?

Členská schůze ANO Spořitelní: Rosteme přes 2 miliardy

21.6.2017 Aktuálně

Klienti spořitelních družstev mají právo podílet se na řízení kampeliček svou osobní účastí na valných hromadách. Každý tak může klást vedení družstva dotazy či navrhovat usnesení a tím přispívat k pozitivnímu vývoji svého spořitelního a úvěrního družstva. Co nového v ANO SD?

Demise vlády a možné dopady na ekonomiku

4.5.2017 Aktuálně

Pan Sobotka na tiskové konferenci oznámil, že do pátku podá demisi. Tímto krokem končí nejenom samotný premiér, ale zároveň celá vláda. Jaké dopady bude mít demise kabinetu na kurz koruny a akcie? A které klíčové zákony se nepodařilo dotáhnout do zdárného konce?

ČNB ukončila intervence, koruna posiluje

19.4.2017 Aktuálně

Bankovní rada ČNB na svém mimořádném zasedání 6/4/2017 rozhodla o ukončení intervenčního režimu. Koruna obratem posílila vůči euru na 26,70. Jaký očekávat další vývoj kurzu?

Air Bank roste, ale klesá jí zisk

25.11.2016 Aktuálně

Po loňském veleúspěšném roce a zisku přes 0,5 mld. Kč očekává letos Air Bank propad o 45%. Přesto banka dál expanduje, letos o 100 tisíc nových klientů. Dohnaly banku nízké úrokové sazby nebo je to cena za růst tržního podílu?

REKLAMA
REKLAMA

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena