Banky.cz Články Aktuálně ER bank zvyšuje úroky, Citibank zkouší špinavé triky a Equabank přichází s hypotékou

ER bank zvyšuje úroky, Citibank zkouší špinavé triky a Equabank přichází s hypotékou

17.10.2011, Aktuálně

Během posledního roku docházelo k neustálému snižování úrokových sazeb u spořicích produktů napříč celým trhem. Nejvstřícnější banky a družstevní záložny snižovaly sazby vždy jako poslední a prokládaly to obdobími stagnace (čehož si laskavý klient jistě všiml), ale úroky šly nakonec stejně nemilosrdně dolů. Po poslední letní stagnaci došlo v září opět k výraznému poklesu úrokových sazeb zejména u větších bank. Zcela proti proudu se rozhodla vykročit Evropsko-ruská banka (ERB-bank) a počátkem října zvedla úrokové sazby u všech svých spořicích produktů a to nikoliv pouze kosmeticky.

Zvýšení úrokových sazeb u spořicích produktů

Novinky

Zvýšení sazeb u CZK a EUR spořicích produktů dosáhlo až +0,5%, přičemž je nutné podotknout, že ER-bank již před tímto navýšením nabízela velmi slušné podmínky a sazby (stabilně kolem 3% za roční termín nezávisle na výši zůstatku), tudíž je se nejedná o tzv. velkou slevu na předem zdražené zboží. Hodnoťme tento na trhu unikátní jev velmi pozitivně, neboť tendence co se úrokových sazeb týče, jsou u většiny bank spíše opačné. Důležitá je samozřejmě stabilita takovéto nabídky bez přítomnosti špinavých triků v podobě např. pásmového úročení, které se naopak od října potichu rozhodla zavést Citibank.

Nováček na trhu rychle nabídnul i hypotéky

Nováček na trhu Equabank začala poskytovat po běžném účtu a spořicích produktech i první úvěrové produkty, konkrétně tři hypoteční úvěry – účelový, neúčelový a na refinancování. Přehledné podmínky a sazebník, kalkulačce chybí možnost volby fixace, kde nyní je automaticky počítáno s nejnižší možnou sazbou. Úrokové sazby patří k těm lepším na trhu, leč vadou na kráse je poplatek za zřízení a vedení produktu, které se zase řadí k těm vyšším na trhu. Co na to Fio a ZUNO, přidají se?

KOMENTÁŘE k článku ER bank zvyšuje úroky, Citibank zkouší špinavé triky a Equabank přichází s hypotékou

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat